o vaření, o pečení a o jídle vůbecRáda vařím. Ještě radši peču. A dost ráda jím.

Paradoxně moc nemusím vlastní výtvory. Ne, že by nebyly úžasné a většinou hříšně dobré, ale znáte to, nic se nevyrovná momentu, kdy vám někdo naservíruje jídlo pod nos. Mám odbyt zejména v práci u kolegů, ale postupem času zjišťuji, že je to záležitost v jistém směru poměrně nevděčná. Zkuste je navyknout na pondělní koláčky a pak přijít s prázdnýma rukama...

Proto je můj blog o jídle. O vaření, o pečení a o všem dalším, co je s jídlem spojené.

Veškeré názory, návrhy, postřehy a připomínky vítam.Hlavně barevně...

17. ledna 2012 v 16:58 | Slaneček |  Deník amatérské pekařky
Ano, jsem strašná. Ano, mám máslo na hlavě. Ano, lítám po lese, lezu po skalách, po stromech a do kanálů a nestarám se o svůj blog. Tak to bychom měli a teď k věci. Z řad rodiny se údajně množí dotazy, co dělám, jak to mám s chlapama a kdy zas něco zveřejním tady.
Takže: lítám po lese, lezu po skalách, po stromech a do kanálů a nestarám se o svůj blog, mimo to chodím do kanclu a vytvářím hodnoty a i pro mně překvapivě, sem tam něco upeču. Jak to mám s chlapama tu nehodlám rozebírat, zveřejňuji zejména na přání tetičky Ivušky teď.

Následující šílenost vznikla na přání kolegyně, která má narozeniny na Halloween a jejíž drahá sestra mi před časem jako dárek ze služebky bůh ví proč přivezla modré a zelené potravinářské barvy. Od té doby obě bedlivě dohlížejí na to, abych je používala. Rozmohl se nám v kanclu takový nešvar, kdokoliv má narozeniny, přinese dort, chlebíčky nebo zákusky pro ostatní. Do jisté doby mě narozeniny bavily, všichni se ke mně chovali hezky a zahrnovali mně pozorností, dary a květinami. Od té chvíle, kdy pracuju tam, kde pracuju, já rozmazluju ostatní. No uznejte, tady něco nehraje.Další kousek do sbírky byl pro jinou kolegyni, resp. pro jejího syna k druhým (nebo třetím?) narozeninám. Měly na něm být zvířátka, plus si speciálně vymínila ovečku Shauna (cajk, u tý mi ještě přišlo, že zapadá) a krtečka (!). Krtečka. Ano, krtečka. Snažila jsem se vzdorovat, ale tvaří v tvář matce, která brání zájmy svého dítěte, se nedá bránit dlouho.
Nevím, jestli to bylo způsobeno psychickým blokem a potlačeným nesouhlasem, nedostatkem spánku, chabým osvětlením či kombinací všeho uvedeného, ale až ráno jsem s úžasem zjistila, že krteček je fialový. Chybka, no. Ale jak kolegyně moudře poznamenala, v jeho věku je to šumák a stejně se to sní, nebo vyhodí. Jasně, to trochu zabolelo. O to větší radost jsem měla, když popisovala chlapčkovu reakci. Odmítal je nechat dort nakrojit, zřejmě nechápal, proč mu nejřív dají hračky a pak mu je chtějí rozřezat. Milej kluk.Poslední dnešní příspěvek si objednal kolega Shane ke svým narozeninám. Co se týče exteriéru, nechal mi volnou ruku, trval jen na tom, že vevnitř musí být rainbow cake - duhový dort. V podstatě jde o klasický vanilkový korpus, který se ve stadiu těsta rozdělí na šest částí, z nichž každá se obarví jinou barvou - červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou a fialovou a postupně se nalije do formy. Bylo by jednodušší ukázat fotku, ale byla jsem jásavými barvami tak oslněná, že jsem neviděla foťák. Musíte se tedy spokojit s barvitým vylíčením. Kromě toho, že to vypadá echt jedovatě, vmíchávání barev logicky způsobí poklesnutí těsta. Čím víc se míchá, tím víc vzduchu, který jsme pracně vešlehali, zase unikne pryč. No jo, no. Chvíli jsem se bála, že budu muset dělat jeden duhový základ za druhým až do skonání světa, ale nakonec jsem se rozhodla pro revoltu a druhé patro jsem udělala čistě vanilkové. Díky tomu šoku z vnitřku jsem měla absťák na přírodní materiály a vzhledem k ročnímu období se design nabízel.


Omluva veliká za kvalitu fotky.
Shane se začal smát jak blázen, když ho uviděl. Prohlásil něco ve smyslu, že si bude muset dát příště pozor, až mi nechá volnou ruku ve zdobení. Asi mu přišel moc dětinský. Mně přijde cute.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 máma máma | E-mail | 19. ledna 2012 v 19:24 | Reagovat

Tak Ti děkuji, žes tak promptně reagovala, to víš od tetičky se reakce nedočkáš. I mně to však potěšilo v mám nudném penzijním životě. M.

2 Meg Meg | Web | 20. ledna 2012 v 17:52 | Reagovat

Jsi uzasna! Nic takovyho bych proste vytvorit nedokazala, smekam :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama